Elektronika kotła
17 grudnia, 2017 — 19:35

Elektronika kotła

Elektronika kotła grzewczego steruje pracą naszego urządzenia. Dziś praktycznie wszystkie funkcje pieca są kontrolowane przez układy elektroniczne. Użytkownik zmienia istotne dla siebie parametry ogrzewania takie jak temperatura wody do kąpieli czy też temperatura pomieszczenia naciskając odpowiednia klawisze na konsoli sterującej.

Mamy możliwość układania programów czyli wyboru w jakich porach dnia nasz dom ma być silniej ogrzewany. Dokonujemy wyborów w jaki sposób chcemy oszczędzać, mamy możliwość regulowania krzywej grzewczej czy też temperatury pomieszczenia. Pozostawienie możliwości zmian wielu zależności nie zawsze jest pozytywnie odbierane przez użytkownika. W pewnych okolicznościach użytkownik nie zawsze do końca rozumie zasadę działania regulacji i czasami ma wątpliwości jakie parametry ma zmodyfikować aby uzyskać pożądany przez siebie efekt.

elektronika kotła

Elektronika kotła usterki

Elektronika kotła zwykle znajduje się w pobliżu źródła ciepła kotła grzewczego, palnika. Elektronika kotła nie tylko narażona jest na oddziaływanie wysokich temperatur, sąsiedztwo rur i połączeń hydraulicznych, armatury  oraz przewodów do odprowadzania spalin niesie ryzyko zawilgoceń.

Wycieki czy też woda deszczowa pochodząca z opadów atmosferycznych mogą spowodować zwarcia na płytach elektronicznych. Silne zapylenie kotłowni może doprowadzić do osadzania się zabrudzeń na podzespołach elektronicznych i spowodować zakłócenia w funkcjonowaniu urządzeń grzewczych. Wiek naszych kotłów ma duże znaczenie odnośnie prawidłowego funkcjonowania systemu sterowania.

Do groźnych uszkodzeń płyt może dojść podczas burz, towarzyszące im wyładowania atmosferyczne są niebezpieczne dla elektroniki naszego pieca. Niestabilność sieci energetycznych, częste wyłączenia prądu oraz towarzyszące im  prace  mogą być źródłem przepięć. Zanik napięcia zwłaszcza gdy nie funkcjonuje prawidłowo system podtrzymywania pamięci jest przyczyną zaniku i błędnych nastaw wielu istotnych parametrów naszego kotła.

Elektronika kotła nastawy

Producent dostarcza nam urządzenie odpowiednio skonfigurowane do pracy. Nastawy parametrów elektroniki są odpowiednie dla prawidłowego funkcjonowania naszego systemu grzewczego. Wszelkiego rodzaju modyfikacje należy przeprowadzać w sposób świadomy w pełni rozumiejąc znaczenie wprowadzanych zmian. Intuicyjna obsługa pieca nie jest wskazania, przed przystąpieniem do jakichkolwiek regulacji warto zapoznać się z instrukcją obsługi urządzenia.

Przypadkowe nastawy wprowadzane przez wszelkiego rodzaju pseudofachowców  prowadzą do licznych dysfunkcji w funkcjonowaniu urządzeń, zazwyczaj są przyczyną wysokich rachunków za energię i szybszego zużycia podzespołów pieca. Zapraszamy do korzystania z naszych usług. Prowadzimy serwis kotłów następujących producentów

ViessmannVaillantBuderusJunkersDe DietrichWolfSaunier DuvalACVImmergasBroetjeAristonTermetBerettaFerroli
Buderus Logano Plus KB
26 lutego, 2017 — 17:50

Buderus Serwis poleca Logano Plus KB

Buderus Logano Plus System służy do ogrzewania gazowego i jest urządzeniem całkiem nowej nowej generacji. W Logano Plus KB zastosowano koncepcję  nowego projektu linii Buderus Titanium. Dużą zaletą Buderus Logano udoskonalonej wersji KB jest jego nowatorska konstrukcja i niewielka waga. Te cechy produktu w połączeniu z jego niską ceną i  pracą w aspekcie współpracy z zestawem zupełnie nowych wbudowanych opcji czynią z niego niewątpliwego lidera rynku. W systemie grzewczym podobnie jak w salonie sprawdzi się wyśmienicie. Najnowocześniejsza technologia w trybie na żądanie i dokładne dopasowane do wymagań współczesnych odbiorców czyni z Logano Plus GB Buderus bardzo wydajne i ekonomiczne źródło ciepła a dzięki zintegrowanej kontroli sterowanie staje się dziecinnie proste.
buderus logano plus

buderus logano plus

  • Buderus Logano Plus KB to wyśmienity i znakomity  kocioł gazowy wykonany w technologii wysokiej wydajności i o wyglądzie mogącym być ozdobą każdego salonu. W zakresie modulacji 1: 7 (15% do 100%), nowoczesny system ogrzewania gazowego automatycznie dostosowuje swoje działanie do aktualnych wymagań. Zintegrowana kontrola Logamatic IMC110 steruje niezwykle skutecznie efektywną pracą tego urządzenia.
  • Buderus Logano Plus KB192i jest dalszym ogniwem  rozwoju gazowego kotła kondensacyjnego Logano plusa GB212. Dla gazu i wody podłączenia z tyłu pasują do wyprowadzeń montażowych starych kotłów gazów atmosferycznych. Za przednią szyba Buderus z wysokogatunkowego szkła Titanium znajdują się wszystkie elementy istotne do obsługi, są  łatwo dostępne, a zatem łatwe do ewentualnej wymiany, serwisu naprawy oraz konserwacji i do czyszczenia.
  • konstrukcja Logano nowatorskiej linii KB192i z czarnego tytanu o lśniącej powierzchni szkła, pozwala na wiele rozwiązań i integrację kotła kondensacyjnego w proces projektowania wnętrz. Instalacja w salonie lub pokoju przeznaczonym na wypoczynek możliwa staje się także dzięki jego nizwykle cichej pracy.. KB192i może być stosowany jako pojedynczy element grzewczy lub w połączeniu ze zbiornikiem gorącej wody w obudowie ze szkła z tytanu. Kocioł jest fabrycznie ustawiony i gotowy do natychmiastowej pracy. Zintegrowany  interfejs WWW oraz zakres mocy do 30 kW
Wolf – Wolf Serwis Warszawa
14 czerwca, 2013 — 8:18

Naprawa i Serwis Wolf Warszawa

Wolf Serwis Warszawa usługi naprawy, serwisu i konserwacji kotłów niemieckiego producenta Wolf na terenie Warszawy i okolic.

Najwyższa jakość i skuteczność świadczonych usług Wolf Serwis. Rynkowe ceny oraz przejrzysty cennik zamieszczony na stronie internetowej. Wieloletnie doświadczenie w pracy z urządzeniami grzewczymi,  szeroka oferta usług i specjalistyczna wiedza pozwalają nam na rozwiązanie każdego problemu związanego z ogrzewaniem Państwa domów.

Szybka reakcja na zgłoszenie serwisowe minimalizuje czas naprawy kotła Wolf.

Wolf Serwis

Wolf Serwis

Jesteśmy mieszkańcami stolicy, otoczeni jesteśmy gwarem i hałasem, ale zawsze mamy możliwość wyboru, czy to restauracji w której zamierzamy zjeść posiłek czy też  specjalistycznych usług z zakresu obsługi skomplikowanych urządzeń. To zalety mieszkania w wielkim mieście.

I do tego cena, przecież dla firm czy osób pracujących w Warszawie słowo konkurencja nie jest abstrakcja. Oprócz jakości na wysokim poziomie możemy spodziewać się przystępnych cen i do tego błyskawicznej interwencji.

Wolf Serwis Warszawa to profesjonalny serwis kotlarski, pracujemy z systemami grzewczymi i potrafimy rozwiązać każdy problem związany z ogrzewaniem.

ACV wyzwania dla serwisu
6 czerwca, 2013 — 19:05

ciepło acv serwis

ciepło acv serwis

ACV to niebywale żywotne i ekononomiczne piece .

Czasami warto policzyć ile kosztuje piec a ile trzeba płacić za rachunki i czy to się opłaca.

ACV SERWIS obserwuje prostą zależność, tylko w przypadku dobrze skonfigurowanych i zoptymalizowanych kotłowni można mówić o jakimkolwiek oszczędzaniu.  Przecież to nie piec generuje płacony rachunek za gaz a nasze zwyczaje i nawyki. Prawdą jest, że zwykle płacimy za to co zużyliśmy.

acv serwis

acv serwis

Serwis kotłów grzewczych nie ma wpływu na takie parametry jak straty cieplne budynku wynikające z jego konstrukcji .

Nie ma również wpływu na zwyczaje domowników, na ilość ciepłej wody używana do kąpieli czy też   temperaturę utrzymywaną w budynku podczas mroźnej zimy.

Serwis ACV powinien jednak dokonać stosownych regulacji kotła takich jak:

  • skład mieszanki spalinowej gaz powietrze
  • dobrać moc kotła kondensacyjnego ACV do kubatury budynki
  • dokonać regulacji przepływu czynnika grzewczego przez wymiennik ciepła kotła
  • sprawdzić ustawienie krzywej grzewczej
  • skorygować parametry wytwarzania ciepłej wody w zależności od potrzeb użytkowników
  • sprawdzić ewentualnie zamontować elektroniczne regulatory temperatury pomieszczeń

Wydaję się to oczywiste,  często jednak serwis pieca ACV sprowadza się do sprawdzenia szczelności instalacji gazowej i zdjęcia obudowy urządzenia.

nastawa i serwis instalacji kotłownia acv

acv

Współczesna technika grzewcza Buderus i De Dietrich
26 kwietnia, 2013 — 18:03

Współczesność to ciągła gonitwa i niepewność   jutra, to czasy w których jesteśmy niepewni czy to co dziś robimy będzie miało w przyszłości jakąkolwiek wartość. Nasza pozycja społeczna, nasza kariera, ulega ciągłym modyfikacjom, nie bez przyczyny wiek XXI należy do ludzi ponadprzeciętnych, ludzi którzy umieja spojrzeć w przyszłość i dostrzec nowe trendy, ludzi, którzy w ciągu swojego życia potrafią wielokrotnie zmienić zawód i formę działalności.

de dietrich, buderus

de dietrich, buderus

To co jest naszą bolączką, bolączką świata rozwiniętego to ciągły wzrost kosztów nośników energii takich jak gaz ziemny czy tez ropa naftowa. Ponieważ są to dobra, których zasoby ulegają wyczerpaniu ich cena ciągle rośnie. Mieszkańcy chłodnych części naszego globu, a do takich należy miasto Warszawa muszą w zimie ogrzewać swoje domy. Buderus należy do koncernów, które bez obaw patrzą w przyszłość. Komcern De Dietrich także uruchomił wiosenna akcje promocyjną.

Technologia jutra, energooszczędność oraz nowatorskie pomysły Buderus to właśnie ten koncern tworzy i projektuje urządzenia energetyczne, urządzenia które w przyszłości ogrzeją nasze domy i zaoszczędzą energię. To ważne aby wychodzić naprzeciw wyzwaniom jutra, nowatorska technologia w energetyce wymagać będzie specjalistów i inżynierów, Buderus Serwis w Warszawie w sezonie letnim chętnie pomoże mieszkańcom Warszawy i podejmie się wielu wyzwań takich jak remonty i modernizacja kotłowni grzewczej. Promocja wiosenna Buderus to pomysł, który umożliwi ciągły postęp techniczny i spowoduje , że warszawskie kotłownie będą należały do najnowocześniejszych na świecie.

Kondensacja pary wodnej, zjawisko występujące w kotłach grzewczych
22 marca, 2013 — 8:49

ogrzewanie domów

Para wodna serwis piecy co

Czy para wodna jej powstawanie i kondensacja to tylko efekt gotowania wody lub parzenia kawy czy herbaty?

To przecież zjawisko zachodzące w przyrodzie, zjawisko odpowiedzialne za takie efekty jak deszcz, mgła czy też powstawanie porannej rosy, to zjawisko zachodzi codziennie w naszych kotłach grzewczych. To przecież podczas spalania gazu ziemnego, ropy naftowej a także każdego paliwa pochodzenia organicznego produktem spalania jest woda, woda, która za pomocą układu odprowadzienia spalin poprzez komin opuszcza nasz dom, w piecach  De Dietrich równiez mamy do czynienia z tym niezwykłym prosesem fizycznym, tak ciekawym z punktu widzenia energetyki. W warszawskich szkołach na lekcji fizyki nauczyciel cierpliwie tłumaczy naszym dzieciom, czym jest ciepło parowania i jak obliczyć ilośc energii potrzebnej do przeprowadzenia cieczy w parę wodną.

de dietrich serwis wykres

de dietrich serwis wykres

Podczas eksplatacji oraz serwisu kotłowni grzewczych De Dietrich niejednokrotnie dostrzegamy ślady korozji na takich elementach kotła grzewczego jak palnik czy wymiennik ciepła.

Czy to zjawisko jest dla nas korzystne?

Odpowiedź zna specjalistyczny serwis de dietrich  http://dedietrichserwis.manifo.com/ który niejednokrotnie ma do czynienia z  silnie wyeksploatowanymi kotłami De Dietrich , spotyka tam silną korozję wnętrza kotła grzewczego za które to zjawisko odpowiedzialne są wilgoć i wysoka temperatura.

Nagar, brud,  sadza, czyli  węgiel, który powstał w wyniku niepełnego procesu spalania  paliw kopalnianych w niedoborze tlenu a za to przeważnie  odpowiedzialne są zanieczyszczenia, brud, kurz, czy niewłaściwa wentylacja kotłowni.

Efekty są bardzo przykre dla wlaścicieli , którzy z przerażeniem oglądają wnętrza swoich piecy grzewczych. Niejednokrotnie szok spowodowany jest kosztami, które należy ponieśc aby naprawić zepsuty piec centralnego ogrzewania, bardzo często koszty te, są niewspółmierne do oszczędności, które powstały podczas zaniedbań serwisowych układów grzewczych.

rdza komora spalania