Czy para wodna jej powstawanie i kondensacja to tylko efekt gotowania wody lub parzenia kawy czy herbaty?
To przecież zjawisko zachodzące w przyrodzie, zjawisko odpowiedzialne za takie efekty jak deszcz, mgła czy też powstawanie porannej rosy, to zjawisko zachodzi codziennie w naszych kotłach grzewczych. To przecież podczas spalania gazu ziemnego, ropy naftowej a także każdego paliwa pochodzenia organicznego produktem spalania jest woda, woda, która za pomocą układu odprowadzienia spalin poprzez komin opuszcza nasz dom, w piecach De Dietrich równiez mamy do czynienia z tym niezwykłym prosesem fizycznym, tak ciekawym z punktu widzenia energetyki. W warszawskich szkołach na lekcji fizyki nauczyciel cierpliwie tłumaczy naszym dzieciom, czym jest ciepło parowania i jak obliczyć ilośc energii potrzebnej do przeprowadzenia cieczy w parę wodną.
Podczas eksplatacji oraz serwisu kotłowni grzewczych De Dietrich niejednokrotnie dostrzegamy ślady korozji na takich elementach kotła grzewczego jak palnik czy wymiennik ciepła.
Czy to zjawisko jest dla nas korzystne?
Odpowiedź zna specjalistyczny serwis de dietrich http://dedietrichserwis.manifo.com/ który niejednokrotnie ma do czynienia z silnie wyeksploatowanymi kotłami De Dietrich , spotyka tam silną korozję wnętrza kotła grzewczego za które to zjawisko odpowiedzialne są wilgoć i wysoka temperatura.
Nagar, brud, sadza, czyli węgiel, który powstał w wyniku niepełnego procesu spalania paliw kopalnianych w niedoborze tlenu a za to przeważnie odpowiedzialne są zanieczyszczenia, brud, kurz, czy niewłaściwa wentylacja kotłowni.
Efekty są bardzo przykre dla wlaścicieli , którzy z przerażeniem oglądają wnętrza swoich piecy grzewczych. Niejednokrotnie szok spowodowany jest kosztami, które należy ponieśc aby naprawić zepsuty piec centralnego ogrzewania, bardzo często koszty te, są niewspółmierne do oszczędności, które powstały podczas zaniedbań serwisowych układów grzewczych.
Dodaj komentarz